Third Pillar Racing

Modern Bisiklet Yarışları Ekibi

Bisiklet Markaları Nelerdir?

Gelişme gösteren teknolojiye ayak uyduran Bisiklet, geliştirilen bir çok yönü ile kullanılan araç haline gelmiştir. Otomatik vites, 21 vites, hafif bisiklet, fonksiyonel ve hatta elektrik motorlu olan çeşitlerine dahi rastlamak mümkündür.

Bisiklet birçok ülkede üretim yapılmış olsa da, gelişmiş ülkelerde insan sağlığı, çevre ve ekonomik şartları düşünülerek hareket edilmektedir. Kısa mesafelerde bisiklet bir ulaşım aracı olarak kabul edilmiştir.

Bisiklet markaları nelerdir sorusunu da yanıtlamak gerekirse, araştırmalarımızda yabancı markaların üzerinde yapılması daha doğru olacaktır. Çünkü iyi markaların hepsi yabancı firmalar bünyesinde bulunmaktadır. Yabancı canlı bahis siteleri üzerinden http://www.ciudaddeburgos.net/ linki ile bu bisikletlerle yapılan yarışlara katılabilirsiniz. Yabancı firmalar Ar-ge yatırımı gerçekleştirdikleri gibi ürünlerinde gelişme gösterirler. Birden fazlası markaları için ömür boyu garanti de verebilmektedir. Tabi ki iyi ürünlerin fiyatları da yüksek olma politikası burada da geçerlidir. Bisiklet bütün halinde bir marka kullanılmış olsa da, parçaları farklı markalardan toplanabilmektedir. İşte bu markalardan bazılarına göz atalım.

Cannondale

ABD üretimi olan bisiklet, el yapımı olması ile birlikte kadrolarının kalitesi bakımından büyük beğeni almayı başarmıştır. Bisiklette bulunan kaynak yerleri düzeltilerek, görünümüne de ayrı bir estetik bir hava getirilmiş. Daha çok tur bisikleti olarak kullanılmaktadır.

Scott

Eğlenceli tasarımları olan markanın, albenisi yüksektir. En iyi markalar arasında yer alsa da, tur bisikleti olarak kullanılacak modeli yoktur. Fakat düz maşaya sahip oldukça güzel tasarlanmış şehir bisiklet serisi ile dikkat çekmektedir.

Trek

Turlara katılmaktan hoşlanan insanlara hitap eden marka, oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile kendisini göstermektedir. Eğer ki turlara katılıyorsanız mutlaka Trek bisiklet modellerine göz atmalısınız. Türkiye’de birçok mağazasına ulaşıp temin edilebilmesi mümkündür.

Specialized

Şehir bisikleti ile ön plana çıkmış olan serisi içerisinde tur modellerine rastlamak mümkün değildir. Ancak konforu ile şehir içerisinde rahat hareket edebilme imkanı sunmaktadır.

Corratec

Tam bir Alman markası olan Corratec kadroları bakımından diğer yabancı firmalara nazaran daha ağır ve sağlam konumdadır. Hafif bisiklet seçimi yapanlardansanız, sizlerin seçimlerine uzak bir yapıda olduğunu bilmelisiniz.

Amoeba

Tayvan üretimi olan Amoeba bisiklete binmekten hoşlanan insanların kalbine hitap etmektedir. Fiyat ve performans bakımından diğer markalar ile kıyaslama yapıldığında daha uygun olduğu görülüyor. Desenleri bakımından biraz geride kaldığını söylense de, kalitesi bakımından pek sınıfta kaldığı söylenemez.

Türk Bisiklet Markaları

Kron, Geotech ve Sedona gibi yerli marka olarak kendisini tanıtmış bisikletlet bulunmaktadır. Bu bisikletlerin kadroları ise genelde Tayvan menşelidir. Bu durum ithal ürün hissiyatı oluştursa da, aslında diğer yandan da iyi bir şeydir. Çünkü Tayvan dünya üzerinde bisiklet merkezi olarak bilinmektedir. Birçok firma üretimlerini Tayvan da yaptırmayı tercih eder.

Türk firmaları gerekli üretimlerini yaptırdıktan sonra ithal ettiği bisiklet kadroları ile çeşitli setlerini monte ederek satışını gerçekleştirir. Türkiye’de bulunan bisiklet markalarına göz atılacak olur ise genelinde shimano set kullanıldığı göze çarpacaktır.

 

Comments are closed.